Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İngiltere'de UFO Görüldü

YazarMesaj
soner

İngiltere'de UFO Görüldü Empty
MesajKonu: İngiltere'de UFO Görüldü   İngiltere'de UFO Görüldü Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 2:43 pm

İngiltere'de UFO Görüldü
İngiltere semalarında olağan seferini yapan bir uçağın pilotu ve yolcuları, yaklaşık 1.6 kilometre uzunluğunda bir UFO gördüklerini ifade ediyor. İngiltere'de bir uçağın pilotu ve yolcuları, uçuş esnasında dev bir UFO gördüklerini açıkladı.İngiltere'de yayımlanan havacılık dergisi Pilot bu olayın resmi kaynaklara geçtiğini yazınca, ülkede UFO tartışmaları alevlendi.

Resmi raporun Pilot dergisinde yayımlanan bölümünde uçak pilotu pencereden dev, puro şeklinde beyaz ışık saçan bir nesne gördüğünü ifade ediyor. Pilotun şu sözlerine yer veriliyor: "Uçak UFO'ya yaklaştıkça dürbünle gözetledim, sarı ince uzun bir nesneydi, ortasında yeşil bir alan vardı. Havada asılı duruyor gibiydi; ilk başta yaklaşık 16-17 kilometre uzakta olduğunu tahmin ettim; ancak sonrasında uçağımızdan en az 65 km uzakta olduğuna karar verdim."

Uçağın pilotu Ray Bowyer UFO'nun boyutunu ise tam olarak belirleyemediğini ifade ediyor. Resmi raporda Bowyer, şunları açıklıyor: "İlk etapta nesnenin Boeing 737 olduğunu düşündüm, ancak 737 olsaydı bu uzaklıkta ufacık gözükmesi gerekirdi, bu nesne ise en az 1 mil (1.6 kilometre) uzunluğunda görünüyordu."
'9 DAKİKA BOYUNCA GÖKTE ASILI KALDI'
Uçuşun ilerleyen dakikalarında pilot Bowyer, batı yönünde ikinci bir nesne gördüğünü ifade ediyor, ancak bu nesne öncekine göre çok daha uzakta olduğu için daha küçük görünüyordu. Pilot, ikinci nesnenin 9 dakika boyunca görünür vaziyette kaldığını vurguluyor.

Raporda Bowyer'in şu cümlesine yer veriliyor: "Ben bu nesnenin uzaydan geldiğini kesinlikle söylemiyorum, ancak bunca yıllık kariyerimde de böyle bir uçan nesne görmedim."

BAŞKA TANIKLAR DA VAR
Pilotun ifadelerine uçak yolcuları da tanıklık ettiklerini açıkladığı için olayın seyri değişti. Zira, pilotlar için uzun yolculuklarda gökte ışıldayan nesnelerin hayalini görmeleri olağan kabul ediliyor. Ancak, aynı sorunu yaşamayan yolcuların ise uçan ışıklı bir nesne görmeleri yetkililerin pilotun ifadelerini ciddiye almaya yöneltti. Yolculardan John Russell, turuncu renkli ışık saçan, ince uzun oval bir nesne gördüğünü söylüyor. Aynı saatlerde seyir halinde olan bir başka uçağın pilotu da benzer bir olaya tanık olduğunu dile getiriyor. Bu ifade de İngiltere Sivil Havacılık Kurumu'nun kayıtlarına geçti. Kurum yetkilileri Pilot dergisinde yayımlanan raporun esasında bazı bölümlerin çıkarıldığını açıkladı.bir nesne görmeleri yetkililerin pilotun ifadelerini ciddiye almaya yöneltti. Yolculardan John Russell, turuncu renkli ışık saçan, ince uzun oval bir nesne gördüğünü söylüyor. Aynı saatlerde seyir halinde olan bir başka uçağın pilotu da benzer bir olaya tanık olduğunu dile getiriyor. Bu ifade de İngiltere Sivil Havacılık Kurumu'nun kayıtlarına geçti. Kurum yetkilileri Pilot dergisinde yayımlanan raporun esasında bazı bölümlerin çıkarıldığını açıkladı

İngiltere'de UFO Görüldü
1 sayfadaki 1 sayfası