Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Gecenin Kemanı (Nesir Şiir)

YazarMesaj
Enes Okay

Gecenin Kemanı (Nesir Şiir) Empty
MesajKonu: Gecenin Kemanı (Nesir Şiir)   Gecenin Kemanı (Nesir Şiir) Icon_minitimeÇarş. Tem. 21, 2010 2:54 pm

Akhenaton
www.gizliilimler.tr.gg Admin

~ Ayna Edebiyat Dergisi'nde yayınlanan ilk yazım ~

Ve gecenin kemanı, beynimde kahrolan kırıklık, ay ışığı ve senin için çalacak yine. Sen, yine düşlerimdeki kelebek; ben, yine sana en güzel kelimeleri deren âşığın. Gecenin kemanı, anılar için çalacak; sen, elinde güllerle bana koşacaksın ve bitmeyen bir şiir daha çiçeklerle doğacak. Bir damla gözyaşım, sana bıraktığım hediyem olacak.

Bitti sanacak beynim; hayatımın orta yerinde saçlarındaki beyazlarla yüzüme kederle bakacaksın.

Korkuyla; "Gitme," diyeceksin, "Gitme..!"

Bense, susacağım.

Elimdeki titremeyi duyacaksın yüzünü okşarken, belki anlayacaksın. Son bir defa bakacağım o simsiyah gözlerine. Ve gecenin tû'lunda Ay, beni çağıracak; düşüverecek parmaklarım, saçlarının teline...

İşte, işte o an öpmek isteyeceğim seni. Başımı omuzlarımdan kaldıracağım. Gülümseyeceğim zoraki. Göğsümdeki al 'gonca'yı usulca saçlarına takacağım; ak saçların, yeniden canlanacak. Kırış kırış çizgileri, öpeceğim bir öpüşte çehrenden.

Sonra koparacak seni benden ellerim, "Güle güle!" diyeceğim sana. Kanayan kalbim, ağlamayacak belki seni de ağlatırım diye. Gülümseyeceğim o an; sen, anlayacaksın için için ağladığımı. Dokunmak isteyeceksin ellerime; ama ben arkamı dönüp gideceğim.Göz yaşlarımı tâ içime, seni sakladığım yere akıtacağım. Gideceğim bitkin ve hasta...

...Ve gecenin kemanı, beynimde kahrolan kırıklık, ay ışığı ve senin için çalacak yine. Sen, yine düşlerimdeki kelebek; ben, yine sana en güzel kelimeleri deren âşığın. Gecenin kemanı, anılar için çalacak; sen, elinde güllerle bana koşacaksın ve bitmeyen bir şiir daha çiçeklerle doğacak. Bir damla gözyaşım, sana bıraktığım hediyem olacak.

Kahraman Maraş Sütçü İmam Üniversitesi

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gecenin Kapilari
» Gecenin Gazeli
» Gecenin Namlusu
» Gecenin Sesi
» Ya Rab Bu Ugursuz Gecenin Yok Mu Sabahi?