Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

analitik geometri

2 posters
YazarMesaj
abernechalem06

analitik geometri Empty
MesajKonu: analitik geometri   analitik geometri Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 10:03 am

1=)analitik düzlemde köşelerinin koordinatları A(-2,2) , B(2,5), C(X,Y) ,D(M,N) olan ABCD karesi veriliyor bu karenin AC köşegeninin uzunluğu kaç birim karedir?
2=) dik koordinat düzleminde A(2,7) noktasının x=5 doğrusuna göre simetriği B olduğuna göre B noktasının Oy eksenine uzaklığı kaç birimdir?
Sevgili ve değerli hocamız yardımlarınız için çok teşekkür ederim... Very Happy Razz Embarassed
http://www.haylaz.forumdizini.com
akb_mat

analitik geometri Empty
MesajKonu: Geri: analitik geometri   analitik geometri Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 9:28 pm

AB arasındaki uzaklık bulunur (iki nokta arasındki formülden ) bulduğun uzunluk karenin bir kenarıdır. yani 5 olur.AC köşegeni ise kenarın kök 2 katı olacağından cevap 5 kök 2 olur
abernechalem06

analitik geometri Empty
MesajKonu: Geri: analitik geometri   analitik geometri Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 9:34 pm

saolun hocam da telefonunuzu yanınıza alsanız yani diyorum Very Happy
akb_mat

analitik geometri Empty
MesajKonu: Geri: analitik geometri   analitik geometri Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 9:35 pm

A(2,7) noktasının x=5 doğrusuna göre simetriği alınırken y si değişmez. x=5 doğrusu A noktasının 3 br sağında olduğundan B noktası (8,7) olur. b noktasının oy eksenine olan uzaklığı ise apsisi kadar olur.yani cevap 8 olur.
akb_mat

analitik geometri Empty
MesajKonu: Geri: analitik geometri   analitik geometri Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 9:36 pm

uyuyordum. sen aradın diye kalktım şu an ayakta zor duruyorum.
abernechalem06

analitik geometri Empty
MesajKonu: Geri: analitik geometri   analitik geometri Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 9:45 pm

kalkta namazını kıl Very Happy bide bu saatte ne uykusu Very Happy tembel şirin Very Happy hea bide şeyede baqsana grafik-istatistik sorusuda bıraktım oraya Very Happy bide abi kaç gündür konuşmuyoruz sen ile özlettin kendini Very Happy

analitik geometri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kutsal Geometri
» Kendi Kendine Geometri
» ******'ün Geometri Kitabı
» ******'ün Geometri Kitabı
» Fraktal ve Fraktal Geometri