Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Aşkın Bugünkü Hâli

YazarMesaj
Enes Okay

Aşkın Bugünkü Hâli Empty
MesajKonu: Aşkın Bugünkü Hâli   Aşkın Bugünkü Hâli Icon_minitimeÇarş. Tem. 21, 2010 10:38 am

Aşkın Bugünkü Hâli
Kayıp Gül
«Bana bir aşk masalından şarkılar söyle,
şarkılar söyle
kalbimin bahçesinde gülleri gör de,
gülleri gör de…»

Şimdi ne şarkı söyleyen var, ne de kalp bahçesinde gülleri gören… Duyguları Google'den araştırıp kopyala yapıştır yapıyoruz… Eh, daha kolay... Ne şarkı söyleyip sesin bozuluyor, ne de gönül bahçelerindeki güllerin dikenlerinden ellerin kanıyor…

«Geçmesin günümüz sevgilim yasla
O güzel başını göğsüme yasla
Okşasam kanamam âh aşk ihtirasla
O güzel başını göğsüme yasla…»

Şimdilerde şefkat kaldı mı sevgilerde?… O kadar vakit bile yok. Zaten internet üstünden de baş yaslamak olmaz. Adı üstünde sanal… Eskiden olsa okşanırdı belki duygular, şefkat vardı belki. Ama şimdilerde ne uğraşacaksınız canım, elinizi sallasanız ellisi… Bir hafta sürüyor aşkların en yenisi

«Ateş olup yaksan da
Gonca güller taksan da
Ahu olup baksan da
Affetmem asla seni!»

Hata yapmaya gör. Yıllar geçse de üstünden, en büyük aşklarınızın bir kalemde silip atmak kolay şimdi… Her köşebaşı aşk… O yüzden hata yaparken dikkat et, yoksa ne gül takman ne de âhû gibi bakman bir şey ifade etmez

«Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok
Bir yer ki, sevenler, sevilenlerden haber yok
Bezminde kadeh kırdığımız sevgililer yok
Bir yer ki, sevenler, sevilenlerden haber yok.»

Tüm ümitleri kırılmış bir aşk enkazı Haklı… Solmuş bahçeler, ötmüyor bülbüller… Belli ki hep vurgun zamanlarında yaşamış aşkı… Aşkın ümitsiz vakası…Böyleleri de var; hani siz yine de hâlinize şükredin

«Bana nasıl vazgeç dersin, gönül senden vazgeçer mi?
Güneşsiz bir gök altında kış geçer mi, yaz geçer mi?
Okuduğum duâ sensin, kalp ağrıma devâ sensin
Kokladığım hava sensin, gönül senden vazgeçer mi?»

Vazgeçilmez tutkulu aşklar…Ne yaparsanız yapın, asla vazgeçilmez… Aşkın azimli büyüsü… Giderse hayatından, sanır ki dünya durur… Devâ bilmiş bir kere, başka ilâca ne gerek Yine de vazgeçilmezseniz. Fazla zorlamayın şansınızı…

«Çiçek nedir görmeden bozkırlara dalmışsan
Çaldığın kapılardan hep nasihat almışsan
Üstelik bu âlemde aşktan mahrum kalmışsan
Desene ki güzelim, sen hiç yaşamamışsın.»

Acemi âşıklar… Aşkın ne olduğunu bilmezken, tüm nasihatleri dinlemeden kendini ateşe atan pervâne böcekleri… Mahrûm kalmak olmaz, yaşamak lâzım… Tüm nasihatlere rağmen… Acı, ama gerçek. Aşksız olmazzzz

«Ellerim böyle boş, boş mu kalacaktı?
Gözümde hep böyle yaş, yaş mı kalacaktı?
Aramızda sıra dağlar, dağlar mı olacaktı?»

Uzak umutsuz âşıklar… Severken aklın nerede, değil mi? Aşk, gözyaşı ya da sıradağlar tanır mı? Severken dikkat et, aşk bu... Bağdat'ta olsan gelir bulur seni… Ümitsiz olmamak lâzım. Dağ, dağa kavuşmaz; ama aşk, aşka kavuşur

«Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar
Yeryüzünde sizin kadar yalnızım
Bir haykırsam belki duyulur sesim
Ben yalnızım, ben yalnızım, yalnızım.»

Yukarıdaki bölümü okuduğunuzda, bu bölümde olmadığınız için sevinin Gökyüzündeki milyarlarca yıldızı bile yalnız zannettiriyor aşksızlık… Belki de haykırsa, bir sesini duyan olacak; ama daha ne bekliyor, bana sormayın

«Sen gittin ya, yaşantımın bir anlamı kalmadı
Sen gittin ya, pencereme bir kez güneş doğmadı
Sen gittin ya, senden sonra mutluluğum olmadı
Senle geçen günlerimin değerini bilmedim.»

Ah, pişmanlık… Giden, gitmiştir ve gittiği gün başlamıştır Göndermeden önce, düşünmezsen elinden gider elbet. Terk edilen, sen olursun… O yüzden gitmesine izin verme… Böyle hisler hissettiren birini bulman, zor olabilir…

SEVGİLERİMLE…. Gülücükleriniz bol olsun…

Kayipgül (Bircan.M…),
24 Mayıs 2010, Pazartesi.

Aşkın Bugünkü Hâli
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Memleketin Hâli
» Aşkın Belirtileri
» Askin Isigi
» Askin Sofrasi
» gül askın mihrabıdır..